Hitachi Preirus

Uživatelská recenze

Celkový dojem

Tento přístroj se trochu liší od ostatních ve svojí kategorii především designem. Obdélníkový ovládací pult je zde zaměněn za kulatý, všechno je laděné do bíložlutých odstínů. Povrch ovládací panelu i tlačítek je hladký a lesklý. Manipulace s přístrojem je snadná, pojezd plynulý.

Ovládání

Po té, co jsem s tímto přístrojem provedl vyšetření 3 pacientů jsem si na rozmístění ovládacích prvků rychle zvykl. Subjektivně se s celým ovládacím panelem pracovalo velmi dobře.

Trackbool je uprostřed kulaté desky, velmi dobře přístupný. Po pravé straně od něj je intutivně umístěný otočný knoflík gain označený dnes již klasicky „B“. Za trackballem se nachází o otočné tlačítko pro PW doppler. Další tlačítka jsou vhodně přizpůsobena kruhovému tvaru desky – jejich umístění viz obrázek. Ovládací prvky jsou podsvětleny a spolu se žlutou barvou přístroje docela ruší, pokud chcete kvůli maximálnímu kontrastu provádět vyšetření v co největší tmě. To vám vpodstatě tento přístroj nedovolí, možná se dá jas nějak seřídit, ale v reálném nemocničním provozu, kdy se na přístroji stále střídá více lékařů na to není čas ani prostor.

Zobrazení – abdominální sonda

Obraz je až nepřirozeně měkký, což pozorujete zejména pokud jste zvyklí na kontrastní a „tvrdý“ výstup z přístrojů např. od výrobců GE Healthcare a Mindray. Podobný dojem na mne dělají přístroje střední třídy od Samsungu. Musím se přiznat, že dva pacienty jsem si raději ještě „přesonoval“ na Toshibě – jednalo se o žlučové cesty. Doppler na této sondě je, řekl bych minimalistický. Barva je sice vykreslena přesně do cév, kde je průtok, ale abychom viděli více musíme přidávat aktivní gain a hranice mezi dostatečným signálem a overgain je pak velmi tenká.

Zobrazení – lineární sonda

Tady mi měkký obraz tolik nevadil – zejm. při prohlížení krčních tepen (pokud bychom tedy nehodnotili intimu medii) . Small part zobrazuje překvapivě také dobře.

Závěrečné hodnocení

Poměrně velký přístroj s pohodlnou manipulací a dobrou ergometrií. K rutinní sonografii břicha bych si ale vybral něco jiného.

Pozn.: Grafický výstup, i na kvalitní termopapír je mdlý s nízkým kontrastem.