Sonoscape S22

Uživatelská recenze

Celkový dojem

Tento model na mne působí dojem trochu lepšího nebo minimálně stejného dílenského zpracování jako starší modely. Celá konstrukce se zdá trochu křehká, ale při používání jsem zjistil, že je dostatečně pevná. Vše je umístěno na podvozku, těžiště přístroje je zřetelně v dolní části a jako s celkem se s ním dobře manipuluje. Pod LCD displejem je umístěn pult se sekundárním displejem, v dolní části je pak soustava 4 portů na připojení sond.

Ovládání

Vše se odehrává z ovládacího pultu se sekundárním displejem. Rozmístění ovládacích prvků je velmi intuitivní a logické. Dominuje zde v předu trackball, kolem kterého jsou do kruhu rozmístěna nejčastěji používaná tlačítka, jako třeba caliper, calc a update. Do dalšího vnějšího půlkruhu jsou situovány další ovládací prvky, jako cw, PW, M apod.. Do dalšího, třetího vnějšího půlkruhu jsou situovány další tlačítka, jako print a body mark, otočný knoflík Depth je pak odlišen svoji velikostí a nachází se úplně vpravo. Sekundární display je pak doplněn pěti otočnými knoflíky s volitelnými funkcemi. Mimochodem sekundární display má výborný kontrast a pěknou grafiku.

Zobrazení – břišní sonda

Obraz na monitoru je menší, což platí samozřejmě pro všechny sondy, nicméně zobrazení detailů je dobré. Defaultní nastavení obrazu je o něco měkčí, alespoň je to můj dojem oproti starším modelům sonoscape. Nicméně se zobrazením abdominální sondou jsem velmi spokojen, obraz je dostatečně diagnosticky výtěžný. To platí i pro zobrazení klek střev. Taktéž penetrace u obézních osob je dostatečná.

Zobrazení – lineární sonda

Náhled na štítnou žlázu je jako otevření učebnice anatomie. Obraz je kontrastní a anatomické struktury jsou velmi dobře rozlišitelné. To ještě více platí pro muskuloskeletální zobrazování, kde bych ale např. s porovnáním s GE Logiq 7 očekával trochu větší citlivost cw doppleru. Vyšetření cévního systému je s S22 výnosné, zejm. pokud obraz dobře vyladíte (u-scan nejméně na 7).

Zobrazení – sektorová sonda

Anatomické struktury zobrazuje dobře. Ze začátku mi dělalo potíže zvyknout si na „nesmělý“ pw doppler. Stejně tak cw doppler ve srovnatelných přístrojích dává někdy trochu názornější obrázek průtoku, ale i zde je možné vyslovit spokojenost.

Závěrečné hodnocení

Přesto, že přístroj působí možná trochu fragilním dojmem, získáváme s ním v této cenové kategorii univerzální stroj do ordinace i na nemocniční oddělení. Výkon je velmi slušný a v některých případech, např. u muskuloskeletálního ultrazvuku velice příjemně překvapuje.