Aloka SSD 1400

Uživatelská recenze

Celkový dojem

Jedná se o stacionární přístroj s CRT monitorem na pojízdném stojanu. Design odpovídá roku výroby. Dominuje zde velký pult s ovládacími prvky a monitor s postranními reproduktory. Náš přístroj bohužel neobsahuje pw doppler, i když k němu má ovládací tlačítka na panelu a reproduktory, na trhu takové přístroje běžně jsou. Dílenské zpracování kvalitní, stroj i po mnoha letech nenese významné stopy opotřebení.

Ovládání

Vše se kompletně ovládá z plochého obdélníkového pultu vybaveném množstvím tlačítek. Vpředu mírně vlevo se nachází trackball, freeze je vpředu vpravo. Přepínače módů – B, M, jsou vpravo, tlačítky k měření vlevo. Klávesnice vzadu, TCM vpravo. Na panelu jsou i tlačítka pro PW doppler. CW doppler na přístrojích této řady není vůbec.

Zobrazení – abdominální sonda

Překvapivě velmi kontrastní, hodně tvrdý obraz. Penetrace velmi dobrá, úroveň detailů je poplatná roku výroby – určitě nezaostává. Vyšetření břicha i u obéznějších osob je výtěžné.

Zobrazení – lineární sonda

Opět vidíme kontrastní obraz, i když ne tolik jako u abdominální sondy. Cévy zobrazuje velmi dobře a každým okamžikem lituji, že není přítomen alespoň ten pw doppler.

Závěrečné hodnocení

Přístroj již má za sebou mnoho let používání, přesto dává kontrastní výtěžný obraz. Na tomto příkladu lze ukázat, že i přístroje, kde obraz není prohnán mnoha digitálními filtry (možná částečně i právě proto) ještě stále mají co nabídnou.