Philips HD7

Uživatelská recenze

Celkový dojem

Středně veliký přístroj s malým LCD monitorem. Manipulace s přístrojem i přes jeho velikost je výborná. Poloha monitoru je stavitelná ve všech osách.

Ovládání

Všechno se děje přes ovládací panel, sekundární display chybí. Kulaté nepříliš velké tlačítko Freeze z měkkého materiálu vpravo dole není zrovna nejlepším řešením, jeho neustálé hledání a opakované nedostatečné stisknutí při práci docela ruší. Kolem Trackballu jsou umístěna do kruhu pouze 3 tlačítka: Select, Enter a znovu Select. I proto je ovládací panel docela přehledný. Proměnné funkce pak mají multifunkční tlačítka pod monitorem, které odpovídají příslušnému místu na obrazovce. Kolébkových tlačítek je zde více. Vlevo pro baseline a scale, vpravo pro Depth a Focus. Ostatní tlačítka jsou kulaté knoflíky s poměrně vysokým zdvihem.

Zobrazení – phassed array

Tento stroj používám pouze s kardiosondou. Rastr je hrubší, ale kontrast zobrazení dobrý. Co se tedy dá vytknout, je menší míra detailů. CW Doppler je průměrný nebo spíše podprůměrný. Citlivost PW Doppleru je však slušná. Stejně tak CW Doppler dělá na tomto přístroji dobrou službu.

Celkový dojem

Pokud můžeme soudit při používání přístroje pouze s jednou sondou, silná stránka je dobrá manipulovatelnost a celkem slušné kardio- zobrazení s velmi dobrým PW a CW Dopplerem. Jako slabou stránku vidíme „tlačítkový“ panel a nižší rozlišení.