Popis
Jedná se o větší přístroj srovnatelný, co se týká velikosti, s Logiq 7, pouze ovládací pult je o něco menší. Zaměření je směřováno více do kardiologie. Manipulace s ním, když odhlédneme od větší hmotnosti, je relativně snadná. Dílenské zpracování poctivé, vše je pevné. Vivid 3 jsem užíval několik měsíců, než jsem jej vyměnil za současný Vivid 7.
Ovládání
Vše je v podstatě centralizováno na jednom skoro – polokruhovém ovládacím pultu. Vlevo dole je umístěna klávesnice a trackball lehce doprava od prostředku. TGC je vlevo uprostřed před klávesnicí, Freeze vpravo dole je ještě vpravo na kraji je Print A, Print B a nad nimi asi již dnes nepoužívaný VCR record. Tlačítka k ovládání tisku mi zde však přišla praktičtější než Print a Alt Print u Vivid 7. Přímo dopředu před trackballem je tlačítko Select – výrazné (modré a větší než ostatní tlačítka). Zato volba 2D je utopena mezi 8 ostatními tlačítky dále vepředu, viz obrázek. Ještě dále ve předu se nacházejí otočné knoflíky Zoom, Depth a Aktive Gain. Vzadu na vyvýšeném okraji ovládacího panelu jsou reproduktory, hezký designerský kousek, ale mě osobně by se zde více líbily knoflíky a tlačítka pro ovládací prvky zobrazované na spodním okraji monitoru. Podsvícení ovládacích prvků považuji zde za vynikající.
Zobrazení
Abdominální sondu jsem u tohoto přístroje bohužel neměl k dispozici. Sektorová sonda dávala poměrně měkký obraz s velmi dobrým barevným a PW Dopplerem. Stejně tak lineární sonda se vyznačovala vyšší zrnitostí (poplatně roku výroby) avšak s výborným Dopplerem.
Závěrečné hodnocení
GE Vivid 3 může být v současné době ještě užitečný pro nenáročná (z pohledu dnešní doby) kardiologická vyšetření, vyšetření tepen včetně krčních, základní vyšetření štítné žlázy apod. Oproti Vividu 7, o kterém bude příští recenze, nevidím velký kvalitativní rozdíl.