Sonoace 3200

Uživatelská recenze

Popis přístroje

Podle roku výroby se může jednat o vzpomínkovou recenzi. 3220 jsem používal již před mnoha lety v provozu na interním oddělení v podstatě bedside režimu. Tehdy našel využití hlavně při kontrolách pohrudničního výpotku. Dnes, kdy i po mnoha letech jej občas použiji v ambulanci, hlavně v případech výpadku hlavního USG stroje si říkám, že jeho výkon ve srovnání s dostupnými přístroji té doby nebyl vůbec špatný. V jedné bedně je obsaženo v podstatě, Ve předu je malá obrazovka s několika málo ovládacími prvky, vpravo po straně se připojují až 2 sondy, vzadu je výstup na externí klávesnici s ovládáním.

Zobrazení

Sonoace 3200 byl vyráběn již nejspíše za účelem bedside provozu. Obrazovka je malá, ale kontrastní a obraz je ostrý v celém zobrazovaném rozsahu. K ostrosti obrazu samozřejmě také přispívá jeho malá velikost. Nemůžeme zde samozřejmě počítat s nějakým pokročilým výpočetním zpracování zobrazované informace. Nevím proč, ale připadá mi, že výborně zobrazuje prostatu. Výtěžnost informací však bude tak jako tak menší než u stacionárních variant. Proto místo vedle postele „bedside“ bude asi to správné umístění- Možný je M-mode, rozdělení obrazovky na 2 a měření včetně objemu.

Ovládání

Na samotném tělese vedle obrazovky se nachází vlevo dole vypínač, nad ním knoflíky k nastavení jasu a kontrastu. Vpravo nahoře od obrazovky je gain, pod ním near (gain) a far (gain). Další ovládání je prostřednictvím klávesnici podobnému pultu. Dole uprostřed něho je trackball obklopený tlačítky Sel a Set. Po obou stranách jsou další nabídky, freeze je vpravo dole.

Celkové hodnocení

I když tento stroj je již částečně technickou vzpomínkou, občas jej použiji a svoji práci udělá. Pro nenáročné rychlé bedside vyšetření stále postačuje.