GE Logiq 7

Uživatelská recenze.

Celkový dojem

Robustní kompaktní stroj s výborným dílenským zpracováním. Manipulace je díky jeho hmotnosti nesnadná, a tak předpokládáme jeho pevné umístění. Příkon 1300 W, CRT monitor, robustní podvozek a funkční design napovídají, s jakým přístrojem to budeme zacházet. Velmi přesný stroj.

Ovládání

Ovládací pult vybavený tlačítky a knoflíky s nízkým zdvihem a bez zbytečné vůle, sekundární ovládací display. Tlačítka jsou velmi příjemná a pracuje se mi s nimi daleko lépe než s tlačítky u Sonoscape S22 nebo „notebookových“ Mindraye . Pod sekundárním displayem se nachází 5 knoflíků k odpovídajícím funkcí, zobrazeným na tomto display. Nad klávesnicí umístěnou v levé části ovládacího pultu se nachází sedm oválných tlačítek, které v neaktivním stavu svítí žlutě a v aktivním pouze zjasní. To mne nutí si neustále zjišťovat, jestli je funkce „Harmonic“ zapnuta. Levé tlačítko je „Pacient“ a aktivuje zadávání nového pacienta. Zadávání se pak může odehrávat pomocí klávesnice a sekundárního panelu. To jde velmi rychle a komfortně.

Zobrazení – abdominální sonda

Defaultní zobrazení ve firemně přednastavených presetech je kontrastní a tvrdé. Sonda sama o sobě je pevná a velmi dobře se drží, což oceníme zejména při kompresní sonografii. Zobrazení nedosahuje takové hustoty detailů jako u přístrojů vyrobených po roce 2015, avšak vysoký kontrast a možnost přesného vyladění nám umožňují „vytunit“ si stroj do obrazu slušné kvality. Dopplerovské zobrazení je zde živé, přesné. PW Doppler velmi citlivý a dobře filtrovaný.

Zobrazení – lineární sonda

Překvapivě nedáví tak tvrdý obraz jako sonda abdominální. Na cévní sonografii se však hodí výborně, a to jak na usg karotid, tak na arteriální duplex a triplex. Právě dopplerovské zobrazení s touto sondou je opravdu kvalitní, přesné, kontrastní a lze jej popsat v superlativech. Nastavení jak zobrazení tak doppleru se děje přes sekundární display během sekund dostaneme takový obraz, jaký si přejeme.

Závěrečné hodnocení

Kvalitní stroj pro přesnou práci. Horší možnost manipulace kvůli vysoké hmotnosti. Výborný doppler zejm. na lineární sondě. Intuitivní a rychlé ovládání. Za vhodné považuji se s tímto přístrojem dobře seznámit a pečlivě si jej nastavit. Pak obstojí i v konkurenci o mnoho let novějších přístrojů.